אודות תוכנית 'דביר'

'שנת מדרשה' של מדרשת הרובע היא שנה של קודש, שנייה לפני שאת יוצאת אל החיים, את עוצרת לרגע, מבררת ובונה יסודות להמשך החיים בקודש.

זוהי שנה של פגישה עם גודל ועומק של תורה, פגישה עם תלמידי חכמים גדולים, פגישה עם עצמי, ללמוד איך ללמוד לבד, לקבל כלים לחיים, תוך שימת דגש מיוחד לתורת חיים המחברת אידיאלים גדולים לעולם המעשה.

התוכנית נפתחה מתוך צורך שעלה וביקוש של בנות לשנת בירור קודם היציאה לשירות. מתוך רצון להעמיק עןד קומה על גבי הלימוד בתיכון, לצאת אל החיים מתוך מבט של תורה ורצון לבחור איפה ואיך לתרום לעם ישראל באופן הכי נכון והכי מדוייק מתוך תורה .

התוכנית חופפת ומקבילה רבות לתוכנית הראל-שאחרי שירות אך מותאמת למקום שלך, המקום בנפש בו את מגיעה אחרי שמינית שונה מאחרי שירות, הצרכים, השאלות, ומה שמעניין אותך שונה . ולכן החלטנו להפריד על מנת לאפשר תהליך מדוייק יותר.

בתוכנית דביר במדרשה ינתן דגש מיוחד לתורת חיים המחברת אידיאלים גדולים לעולם המעשה.

כמו כן חשוב לנו מאד הליווי והיחס האישי, התכנית לא תעלה על 25 בנות בע"ה .וכל אחת תוכל למצא את מקומה המדוייק.

התוכנית מורכבת משעות לימוד רבות כדי לנסות ולגעת בכמה שיותר ברוחבה של התורה, יחד עם התנדבות פעם בשובע מתוך חיבור אל העם.  בנוסף לכך אחת לכמה שבועות מתקיימים סיורים ומפגשים מסודרים עם מקומות ותחומים שונים לקראת השירות הלאומי.

 

 

 

קיימנו חמשוש שמיניסטיות בו הייתה הזדמנות לטעום קצת מהמדרשה בסוף שבוע מרומם ומשמעותי.

מכתב אשר נשלח לבנות לאחר השבת עם הסבר על התכנית ותשובות לשאלות נפוצות .

 

שמחנו בבואך למדרשת הרובע 

נהנת ? אך מוצפת שאלות ?

המדרשה מקום שמח וחם שמעוניין להגיע אלייך ולתת מענה לשאלות אישיות וכלליות כאחד

אז מזה שנת מדרשה אחרי שמינית ?

שנה של קודש , שנייה לפני שאת יוצאת אל החיים , עוצרת .מבררת ובונה יסודות להמשך החיים בקודש . להפגש עם גודל ועומק של תורה , להפגש עם תלמידי חכמים גדולים , להפגש עם עצמי , ללמוד איך ללמוד לבד , לקבל כלים לחיים .

זו תכנית שונה ? ברמה פחות ממדרשת אחרי שירות ?

לא . השיעורים , המלמדים , הליווי , החוויה של חבורה לומדת . בתכנית דומה אך מותאמת למקום שלך . זו שנת מדרשה לכל דבר.

מי המלמדים ?

הרב שלמה אבינר שליט"א , הרב אוהד תירוש , הרב מישאל רובין , הרבנית עידית  איצקוביץ' , הרבנית דנה סליי , ועוד...

איפה המגורים ?

בדירות המושכרות ע"י המדרשה ברובע היהודי

אז למה צריך להפריד?

המקום בנפש בו את מגיעה אחרי שמינית שונה מאחרי שירות , הצרכים , השאלות , ומה שמעניין אותך שונה .וכדי לדייק החלטנו להפריד . כדי לאפשר תהליך מדוייק יותר .

במדרשה לאחר שמינית ינתן דגש מיוחד לתורת חיים המחברת אידיאלים גדולים לעולם המעשה

יש עוד סיבות ?

כן חשוב לנו מאד הליווי והיחס האישי , התכנית לא תעלה על 25 בנות בע"ה .וכל אחת תוכל למצא את מרומה המדוייק .

למה אחרי שמינית ?

לאו דווקא אחרי שמינית , המדרשה מאפשרת תכנית מדרשה אחרי שירות . כל אחת והמהלך המתאים לה . המדרשה אחרי שמינית נפתחת מתוך צורך העולה בשטח של בנות לשנת בניה ובירור קודם היציאה לשירות .וכל אחת מוזמנת לבחור מה מתאים לה .

ובכל זאת למה אחרי שמינית ?

יש לך שאלות , את רוצה להעמיק עןד קומה על גבי הלימוד בתיכון , את רוצה לצאת אל החיים מתוך מבט של תורה , את רוצה לבחור איפה ואיך לתרום לעם ישראל באופן הכי נכון והכי מדוייק לך מתוך תורה .אז בואי !

מה יש ברובע ?

מה אין ברובע? היהודי בתוככי העיר העתיקה כה קרוב למקום קדשינו , מזכה אותנו לאוירה של קודש המאפשרת לנו לחסות בצילה ומימלא לחוות שנה מדהימה , תפילות בכותל , סיורים בירושלים , מפגש עם רבנים גדולים , וכו'...

איך אדע להכריע אם מתאים לי שנת מדרשה אחרי שמינית או אחרי שירות ?

שאלה עדינה הדורשת התבננות פנימה ואת מוזמנת לברר ,שאלה חשובה זו עם אנשים משמעותיים וקרובים לך . ואם תרצי אנו פה להתייעצות , אפשר לצלצל ולתאם שיחה עם משהי מהצוות בשמחה רבה . ניתן להגיע לצוות דרך פדות 054-5303318. גם בראיון אפשר לדבר על זה ...

החלטות טובות !

הרבנית דנה וצוות מדרשת הרובע